Bankalar Kredide Ne kadar Ev Peşinatı Alıyor ? 2020

Ev Kredisi Peşinatı Ne kadardır

Ev Kredisi Peşinatı Ne Kadardır. Ev alabilmek isteyenlerin ev peşinatı olarak ödemesi gereken tutar evin değerinin %25’ine denk gelen kısmıdır. Örneğin 300.000 değerinde bir ev buldunuz ve bunu alabilmek istiyorsunuz. Bankalar 300.000 lira değerindeki bu ev amacıyla sizden 75 bin lira ev peşinatı talebinde bulunacaktır. Bu kadarlık bir ödeme yapmanız ev almanız amacıyla sizden talep edilecektir. Mortgage kredileri satın alıncak olan uzman hesaplamasında değer biçilen tutarın % 75’ine kadar verilmektedir.

Ev Peşinatı Biriktirmek

Ev Peşinatı Biriktirmek, Birçok banka konut kredisi ürünlerinde genellikle bu değer üzerinden kredi vermekte, yüzde yirmi beş oranında peşinat alabilmektadır. Peşinat ödemeler alacağınız kredinin dosya masraflarının daha az olmasına ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarının daha uygun bir rakama denk gelmesi yönünden tüketicilere peşinat ödemeleri üstünlük sağlamaktadır. 

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi ile evin değerinin tamamına mortgage vermektedir. Yeni evlenenler, çalışma hayatına yeni başlayanlar, ve peşinat ödemek istemeyenler için Akbank peşinatsız mortgage ile alacağınız evin değerinin % 100’üne ekpertiz bedelinin tamamına kredi alabilir sabit faizli bu kredi ile geri ödemelerde faiz artışlarından etkilenmeden taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bunun için ipotek edilecek bir konutunuz olması gerekiyor. Ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi,Finansbankası da peşinat ödemek istemeyenlere evin değerinin tamamına kredi veren bir dğer banka olarak karşımıza çıkıyor. Banka sahip olunan evinizin ya da satın alıncak olan evin ipotek karşılığında peşinatsız 180 ay vadeli mortgage ile sizi ev peşinatından  kurtulabilir. Ayrıntılarını ve başka konut kredisi ürünlerinin özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi

Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi, Garanti bankası peşinat ödemek istemeyen tüketicilere 240 ay vadeli sabit ya da parametre faiz oranlı, yeni alıncak ve sahip olunan evi ipotek ettirerek satın alıncak olan evin değerinin % 100’üne peşinatsız konut kredisi veriyor. Ayrıntılar burada sahip olunan. Ayrıca geçen zamanlarda hayat sürdüğümüz vuruş girişiminin ve ilan edilen OHAL uygulamasının sonrasında Emlak konut Gyo da vuruşnin ekonomiye etkisinin meydana kaldırılması amacıyla eylem planını önümüzdeki zamanlarda açıklayacak. Söz hususu eylem planında ise konut kredilerinden alınan % 25 peşinat koşulının % 20 ye düşürülmesi planı var.Haberlere husus olan açıklamanın gelişen zamanlarda ayrıntılı bir şekilde açıklanması bekleniyor. Plan yaşama geçirilirse % 25 ev peşinatı koşul % 20 seviyesine düşürülecek.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir