Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Türkiye’yi gülleri ile temsil eden Isparta Belediyesi ihtiyacı olan dar gelirli ailelere maddi yardımlarla destek çıkmaktadır. Erzak yardımı, kırtasiye ve para vb. yardımlarla ailenin yükünü hafifleten Isparta Belediyesi bu sayede ailelerin yüzünü güldürmektedir. Maddi durumu olmayan, geliri dar olan, geçim sıkıntısı yaşayan aileleri tespit edip ihtiyacı olan yardımları karşılayarak halkına destek çıkmıştır. Isparta Belediyesi yardım başvurusu yapmak için vatandaşın belirli şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Koronavirüs sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafların mağdur olduğunu dile getirmesi üzerine halkına yardımlarını arttırmış bulunan Belediye TC kimlik numarası ile sosyal güvencesi olmayan bütün vatandaşa gıda paketleri dağıtmaktadır.

Isparta Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Isparta Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kimsesiz dul kadınlara yapılan yardımlar, üniversite öğrencilerine verilen burslar, engellilere yönelik yapılan yardımlar, herhangi bir doğal afette yaralananlara yapılan yardımlar, yeni doğan bebeklere yapılan yardımlar, bayramda yapılan yardımlar, gıda yardımları, eşya ve mobilya yardımları, gıda ve temizlik ürünleri yardımları, kırtasiye yardımları ve kömür yardımları Belediyenin yapmakta olduğu yardımlar arasındadır.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Pandemi zamanında yardıma ihtiyaç duyan veya dar gelirli olan her vatandaş Belediyenin yapmış olduğu bu yardımlardan faydalanabiliyor. İhtiyacı olan bireyin başvuru yaparak yardıma ihtiyaç duyduğunu dile getirmesi halinde Belediye hızlıca işlemleri başlatacaktır.  Belediyenin yapmış olduğu ayni ve nakdi yardımların başvurusu için Isparta Belediyesine gidip başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Belediyeye gittikten sonra yetkililere yardım için başvuru yapılacağı iletilerek formu doldurabilmek mümkün. Belediyeye gitmeye fırsatı olmayan Ispartalı vatandaşlar ise e-devlet üzerinden bu başvuruyu gerçekleştirebiliyor. Vatandaşın e-devlet şifresinin olması halinde TC kimlik numarası ile siteye giriş yaparak menüde yer alan sosyal yardım butonuna tıklaması yeterli. Ardından sunulan yardım seçeneklerinden ihtiyacı olan yardımı seçmesi halinde başvuru kısmına geçebilirler.

Isparta Belediyesi Başvuru Formu

Isparta Belediyesi başvuru formu hakkında bilgi verilmesi gerekirse formda yardım alacak kişiye dair sorular yer almaktadır. Yani başvuru yapacak kişiden mesleği, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı vb. soruların yanıtlanması bekleniyor. Vatandaşın bu bilgileri Belediye’nin kişi hakkında hangi yardıma ihtiyaç duyduğunu belirlemesine yardımcı oluyor. Bu nedenle yardım alacak olan kişinin formdaki soruları eksiksiz ve doğru cevaplaması gerekir ki yardım için yapmış olduğu başvurusu kabul edilsin. Aksi takdirde yanlış verilen bir cevap kişinin kendisi hakkında yasal işlem yapılmasına neden olabilir. Başvuru formundaki tüm soruları eksiksiz ve doğru yanıtlamanız halinde onay sürecini beklemeniz gerekir. Belediyenin onay süresi bir hafta ve iki hafta arasında yoğunluk sebebiyle değişiklik gösterebilmektedir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Isparta Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yardım başvurusu yapan herkesin doğal hakkıdır. Vatandaşlar yardım başvurusunu yaptıktan onaylanıp onaylanmadığını merak ettikleri için yaptıkları başvuru hakkında bilgi almak ister. Başvuru hakkında bilgi almak için Belediyeye arayıp yetkili kişilerle görüşmesi mümkündür. Belediyeye giderek de başvuru sürecinin nasıl işlediğini, son durumun ne olduğu hakkında bilgi alabilirler. Sanal üzerinden de e-devlete giriş yaparak başvuru sorgulama yapmak bir diğer alternatiftir. Yani bir diğer deyişle vatandaşlar e-devlet üzerinden de sorgulama yapabilir.

Isparta Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır?  Isparta Belediyesi ihtiyacı olan veya dar gelirli olan ailelere erzak yardımı yapmaktadır. Belediye bu yardımı ise Sosyal Yardım Müdürlüğünün belirlediği ailelere yapmaktadır. Belediyenin düzenlemiş olduğu bu erzak yardımından faydalanmak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ait olan maile mesaj atılması gerekir. Alternatif olarak ise yine aynı yere bağlı olan 0246 211 61 23 numarasını aramak yeterlidir.

Isparta Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Vatandaşlar Isparta Belediyesi yardım kolisi başvurusu yaparak ihtiyacının bir kısmını karşılayabilirler. Belediye birçok aileye Ramazan ayında yardım kolisi dağıtmış ve kısa süreliğine de olsa ailelerin yüzlerinin gülmesine neden olmuştur. Bu yardımdan yararlanmak için yine yukarda belirtilen Sosyal Yardım Müdürlüğüyle iletişime geçilmesi gerekir.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ihtiyacı olan her ailenin aradığı bir yardımdır. Isparta Belediyesi ihtiyacı olan dar gelirli ailelere sosyal yardım olarak erzak, giysi, odun ve yakacak yardımı yapmaktadır. Vatandaşın bu başvuruyu yapmak için Belediyeye gidip yetkili kişilere danışması gerekmektedir.

Isparta Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Isparta Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek olarak Vefa Sosyal Destek grubunu oluşturmuştur. Bu gruba devlet memurları, polis, doktor, jandarmalar gibi meslek sahibi insanlar da gönüllü olarak katılabilirler.  Bu destek hattı numaralarından birini arayan hasta veya yaşlı vatandaşlar istedikleri yardım hakkında destek alabiliyorlar. İhtiyacı olan ailelere gıda kolisi dağıtan Vefa Destek grubu 65 yaş üstü vatandaşlarını da unutmuyor. Vefa Destek hattı olan 112, 155, 156 numaralarını arayan vatandaşlar gönüllülerle iletişime geçerek ihtiyaçlarını belirtmesi yeterli oluyor. Gönüllü grup çalışanları ise vatandaşın kapısına kadar ihtiyaçlarını getirip eşyaların ücretini alarak bu işi yapmaktadır.

Isparta Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yapmamaktadır. Ancak ihtiyaç sayısının artması durumunda böyle bir yardım söz konusu olabilir.

Isparta Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Isparta Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Belediyenin yoksul ve dar gelirli ailelerin hayatlarını daha da kolaylaştırmak adına düzenlemiş olduğu sosyal yardımlarından kimsesizler, engelli vatandaşlar, kronik hastalar, yetim çocuklar, şehit ve gazi aileleri bu yardımdan faydalanabilirler. Yani bu yardımdan temel ihtiyaçlarını dahi göremeyecek bireyler yararlanmaktadır. Kendisine bakacak birisi olmayan, düzenli bir geliri olmayan bir diğer deyişle SGK kaydı bulunmayan vatandaşlar Belediyenin bu yardımından öncelikli olarak yararlanabilir.

Isparta Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Isparta Belediyesi Esnaf Destek Paketi olarak ticaret bakanın yapmış olduğu açıklamaları üzerine esnaflara kira yardımı yapmaktadır. Pandemi sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflar dükkanının kirasını dahi çıkaramaz duruma geldi. Hal böyle olunca devlette esnafına yardımı esirgemedi ve 6 aylık kira ücretlerini karşılamaya başladı.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Isparta Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası halkın ihtiyaçlarını karşılaması adına vardır. Belediyenin düzenlemiş ve yapmış olduğu bu yardımlardan yararlanmak için belediyeye ait 0246 211 60 00 numarayı araması gerekiyor. Bir diğer alternatif olarak ise Belediye Binasına gitmeleri gerekiyor. Belediye binasına gittikten sonra yardım başvurusu hakkında işlem yapabilmek mümkündür.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir