Devlet Memurları İçin Konut Kredisi GÜNCEL

Devlet Memurları İçin Konut Kredisi Mevzuatı

Devlet Memurları İçin Konut Kredisi Mevzuatı Konut Kredisi Devlet memurlarına özel lüzum ve zaruret görülen yerlerle kiralık konut ihtiyaçları, İmar ve iskan Bakanlığınca tespit edilerek Bakanlar Kurulunca onanacak programlar gereğince, genel ve katma bütçelere her yıl konulacak ödeneklerle tesis edilecek fondan karşılanır. Bu madde hükmü özel kanunlarla düzenlenir.

Memura Faizsiz Konut Kredisi Mevcut mu ?

Memura Faizsiz Konut Kredisi Mevcut mu ? Devlet Memurlarından T.C emekli sandığına tabi hizmeti 10 yıl ve daha fazla olanlara, istekleri üzerine Toplu Konut Fonundan özel şartlarla ve öncelikle konut kredisi verilebilir.Bu krediden faydalanma şartları ile kredi borcunun memurlardan tahsili ve her yıl ödenecek toplam kredi tutarı gibi diğer hususlar Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı idaresi Başkanlığınca hazırlanacak yönetmelikle düzenlenir. Vakıfbankası, Finansbank ve diğer bankalar tarafından verilen kredi koşulları aşağıdaki gibidir.

Memura Uygun Konut Kredisi

Memura Uygun Konut Kredisi.120 aya varan vade seçenekleri ve uygun kredi faiz oranları ile Vakıf bank devlet memurlarını ev sahibi yapmaktadır.  Sarı panjur kampanyası sadece kamu çalışanlarına özel kampanyadır.3 aya kadar taksit erteleme fırsatı, 120 aya kadar vade seçeneği, kampanyaya özel dosya masrafı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Memura Özel Konut Kredisi

Memura Özel Konut Kredisi. Finans bankası; konut satın almak isteyen 657 sayılı devlet memurlarının 120 ay vadeye kadar uygun kâr ve tahsis ücreti oranlarından yararlanabileceği konut kredisi vermektedir. Kamu çalışanları için konut kredisi çalışan, emekli, kadrolu veya sözleşmeli ayırımı olmaksızın tüm kamu çalışanları ve eşleri yararlanabilir. Finansman desteğinden yalnızca çalışan, emekli, kadrolu veya sözleşmeli kamu görevlileri ile eşleri faydalanabilir. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar finansman desteği verilmektedir. Kamu Çalışanları için konut kredisinin sadece konut alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir. Kamu çalışanı için gelir belgesi zorunlu değildir. Finansman desteğinin kamu çalışanının eşi adına kullanılması durumunda gelir belgesi ibrazı ve kamu çalışanı eşin kefaleti zorunludur.

Memurların Konut Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Memurların Konut Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar. Nüfus cüzdanı veya ehliyet, Gelir belgesi/maaş bordrosu,Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,Finansmana konu ürünün proforma faturası. Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ,Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir. 657 sayılı Devlet memurları, diğer vatandaşa göre bankalara kredi başvurusu yaptıklarında daha uygun vade ve faiz seçenekleriyle karşılanırlar. Çünkü esas olan iş garantisi ve memurun konut kredisini ödeme kararlılığıdır. Bugüne kadar Türkiye’de memur kredisi ile en çok ev satın alan kitle memurlar olduğu gibi, borcunu düzenli olarak ödeyen kitlede yine memurlardır. Devlet memurlarının sabit ve düzenli geliri olması, konut kredilerinin her ay aksatılmadan ödenen krediler haline gelmesini sağlamaktadır. Geçen yıl yeni bir konut kampanyasına imza atılmıştı.  Emlak GYO tarafından bazı konutlar satışa sunulacak ve konut kredisinin faizleri memurlara konut kredisini veren bankalardan daha uygun seviyede olacak. Kira gelir vergisi hesaplama

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir