İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara yaşlarını karşılamak için sosyal yardım kartı çıkarmıştır. Yardım kartı sayesinde vatandaşlar Market alışverişlerini sağlayarak ayı daha iyi bir şekilde geçirmesi olanak tanınmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sağlanır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı belli dönemler içerisinde dağıtımı sağlanmaktadır. Güncel başvuru tarihlerini öğrenmek için ALO 153 Beyaz Masa Çağrı destek Merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Başvurular açıksa gerekli akşama anlatılarak işlemlerini sağlanacaktır.  Başvurunuz sağlanmasıyla birlikte ortalama olarak bir ay içerisinde değerlendirilme aşamasından geçmektedir. Başvuru işlemlerini sorgulamak için ALO 153 Beyaz Masa hattını arama sağlayarak güncel durumunu öğrenim sağlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Kadar Yükleniyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adım kartı limiti olarak ortalama olarak 300 TL ile 500 TL arasında yüklenmesi sağlanmaktadır. Anlaşmalı yerlerden alışverişinizi yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Veriliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı dar gelirli vatandaşları verilmektedir. Asgari ücretin altında çalışan vatandaşlar geçimlerini zorlukla karşıladığı için öncelik olarak onlara verilmektedir. Bu sayede vatandaşların temel gıda ihtiyaçları karşılanması için yapılan yardım türüdür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının limitini sorgulamak için iki yöntem bulunmaktadır.

Bu yöntemlerin birincisi anlaşmalı yerlere gittiğinizde kasiyerden kart limitinin sorgulatabilirsiniz.

Diğer yöntem olarak 444 00 93 numaralı hattan veya ALO 153 numarasından arama sağlayarak gerekli işlemleriniz sağlanacaktır.

İlginizi çekebilecek konular

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir