Ordu'da Katı Atık Bertaraf Tesisi Protesto Edildi

Çaybaşı İlçesindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi Protesto Edildi

Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde, çevre dernekleri ve vatandaşlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kirli suların dereye karışmasına neden olan Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne karşı mahkeme kararına uymamasını protesto ettiler.

Mahkeme Kararına Uymama Protestosu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, Çaybaşı ilçesinde inşa ettiği Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin kirli suları dereye karıştırması nedeniyle çevre dernekleri ve vatandaşlar, belediyenin mahkeme kararına uymamasını sert bir şekilde eleştirdiler. Mahkeme kararına uymama protestosu, tesisin çevreye verdiği zararların önemini vurguladı.

Vatandaşlar Endişeli

Çevre koruma derneklerinin ve vatandaşların endişeleri, tesisin çevreye verdiği zararın yanı sıra, yerel ekosistemi de olumsuz etkilemesi yönünde. Protestocular, belediyenin bu konuda daha duyarlı olması ve mahkeme kararına uymasını talep ettiler.

Yetkililerden Açıklama Bekleniyor

Protestolar üzerine, yetkililerden tesisin çevreye verdiği zarar konusunda bir açıklama bekleniyor. Çevre koruma dernekleri ve vatandaşlar, sosyal medya üzerinden de bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyorlar. Konuyla ilgili gelişmelerin yakından takip edilmesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir