Ordu'da Fındık Üreticileri Kış Bakımlarına Başladı

Ordu’da Fındık Üreticileri Kışlık Bakım İçin Hazırlıklara Başladı

Ordu’nun fındık üreticileri, güneşli havaları fırsat bilerek bahçelerinde kış bakımlarına başladı. 2024 yılı fındık hasat sezonu için hazırlıklara şimdiden başlayan üreticiler, bahçelerinin bakımı için yoğun mesai harcıyor. Kışlık bakımın, gelecek sezonun verimliliği açısından oldukça önemli olduğunu belirten üreticiler, bahçelerini sağlıklı ve verimli bir şekilde korumak adına bu dönemi titizlikle geçiriyor.

Fındık sektöründe işçilere talep artıyor

Öte yandan, fındık hasadının yaklaşmasıyla birlikte sektörde işçi talebinin de arttığı gözleniyor. Hasat sezonu sırasında yoğun bir iş gücüne ihtiyaç duyulacağını belirten üreticiler, şimdiden işçi bulma çalışmalarına başladıklarını dile getiriyor. Hem kendi bahçelerindeki çalışmaları sürdüren hem de hasat için işçi arayışında olan fındık üreticileri, 2024 yılının verimli geçmesi için şimdiden hazırlıklarına başlamış durumda.

Bu süreçte fındık üreticilerinin hem kendi bahçeleriyle ilgilenmeleri hem de işçi taleplerini karşılamaya çalışmaları, sektördeki hareketliliği gözler önüne seriyor. Her yıl büyük bir heyecanla beklenen fındık sezonunun, üreticilerin titiz çalışmaları sayesinde başarılı geçmesi ve bereketli ürünler elde etmeleri bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı