Nijerya Ordusu, Sivile İşkence Yapan Askerleri Gözaltına Aldı

Nijerya Ordusu, İşkence Yapan Askere Karşı Harekete Geçti

Nijerya ordusu, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde sivile işkence yaptığı görülen 2 askeri gözaltına aldı. Görüntülerin yayılmasıyla birlikte kamuoyunda büyük tepki çeken olay sonrasında Nijerya ordusu harekete geçti.

Sosyal medyada dolaşan videoda, 2 askerin bir sivile işkence yaptığı görülüyordu. Bu olayın ardından Nijerya ordusu, söz konusu askerleri gözaltına aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan ordu yetkilisi, askerlerin cezalandırılacağını belirtti. Ayrıca, ordu sözcüsü, bu tür olayların ordunun değerlerine aykırı olduğunu vurgulayarak, benzer durumların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti.

Olayın ardından Nijerya’da insan hakları savunucuları ve sivil toplum kuruluşları, ordunun bu tür olaylara karşı daha sıkı önlemler alması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Bu olay, ülkede askeri güçlerin sivillere karşı işlediği suçlar konusundaki endişeleri de artırdı. Nijerya ordusu, bu tür olayları önlemek ve güvenilirliğini korumak adına daha fazla özen göstermek zorunda olduğu konusunda kamuoyundan gelen baskıyla karşı karşıya. Yaşanan bu olayın ardından Nijerya ordusunun alacağı önlemler merak ediliyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı