130 Bin Öğrenci Karne Aldı, Vali Erol Minik Öğrencinin Gönlünü Aldı

“Vali Erol, Karne Dağıtım Töreninde Minik Öğrencinin Yüzünü Güldürdü”

Muş’ta 2024 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte 130 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Muş Valisi Muammer Erol, bir okulda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karne ve hediyelerini dağıttı. Tören sırasında 1’inci sınıf öğrencisi ile Vali Erol arasındaki hediye konuşması ise herkesi güldürdü.

Minik öğrenci, hediye paketinden tablet çıkacağı umuduyla heyecanla paketi açtı ancak içinden kitap çıkınca hayal kırıklığı yaşadı. Vali Erol, bu duruma kayıtsız kalmayarak öğrencinin gönlünü almaya çalıştı.

“Eğitim Öncelikle Oyuncak Olmalı”
Vali Erol, minik öğrenciye dönerek “Bir dahaki sefere oyuncak ile gelelim olur mu?” diyerek onun üzüntüsünü hafifletmeye çalıştı. Erol, eğitimin sadece bilgi yüklemek olmadığını, aynı zamanda çocukların mutluluğunu da önemsediklerini belirtti. Oyuncakların da eğitimin bir parçası olduğunu vurgulayan Vali Erol, gelecek karne törenlerinde öğrencilere daha farklı ve eğlenceli hediyeler verilmesi konusunda söz verdi.

Öğrenci ve Velilerden Tebrik Yağdı
Vali Erol’un bu anlayışlı tavrı, öğrenci ve veliler tarafından takdirle karşılandı. Veliler, çocukların sadece ders çalışarak değil, eğlenerek de öğrenebileceğini belirtirken, öğrenci ise Vali Erol’a teşekkür ederek karne sevincini tekrar kazandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı